Kurumsal

HAKKIMIZDA

%100 yerli sermaye ile elektronik harp alanında faaliyet göstermek üzere 2016 yılında kurulan Ulusal Harp Teknolojileri Savunma Sistemleri A.Ş. (Ulusal Savunma), dron-savar sistemleri konusunda uzman bir firmadır. Ulusal Savunma’nın bu uzmanlığı, 1996 yılından bugüne RF sistemleri üzerine çalışan ve bu konudaki kümülatif tecrübesi 50 yılın üzerinde olan kadrosuna dayanıyor. Çalışanları tarafından geliştirilen ve üretilen karıştırıcı (jammer) sistemleri halen Türk Silahlı Kuvvetlerinin pek çok birliğinde, başarıyla ve etkili bir şekilde görev yapıyor. Firmanın aynı yaklaşımla geliştirdiği dron-savar sistemleri ise pek çok kritik kurum ve kuruluşun, mini insansız hava aracı (mini İHA) olarak da adlandırılan dronlara karşı savunulması maksadıyla kullanılıyor.

Odağına daima kullanıcı ihtiyaçlarını koyan Ulusal Savunma, ürünlerini, son kullanıcılar ile yakın temas halinde ve doğrudan sahada elde edilen tecrübeleri kullanarak geliştiriyor. Firma, hâlihazırda, farklı ihtiyaçları karşılayabilen çok geniş bir ürün yelpazesine sahip; bununla beraber, gerektiğinde, son kullanıcılardan gelen taleplere, terzi usulü çözümler de üretebiliyor.

 

Her bir kullanıcıya özel olarak geliştirdiği ürünlerin başarısı, firmanın cirosuna da yansıyor. 2015-2017 yılları arasında cirosunu ikiye katlayan firma, 2018-2020 yılları arasında ise cirosunu katlamaya devam etti. %10 katına çıkarmayı başardı.

GELECEK

Ulusal Savunma, yakın gelecekte yapacağı altyapı yatırımları ile dron-savarlar konusunda, dünyanın en gelişmiş ve en büyük Ar-Ge ve üretim tesisini kurmayı planlıyor. Ulusal Savunma, dron-savar konusunda Türkiye’yi pazar lideri yapması hedeflenen bu yatırıma yönelik ilk adımları atarak Antalya’da 4.000 m2’lik bir arazi satın aldı.

Geliştirdiği dron-savar sistemlerinin en kritik bileşenlerinden biri olan bataryaları, yurt içindeki yerli üreticilerden tedarik ederek, ürünlerinin yerlilik oranını daha da arttırmak, Ulusal Savunma’nın önde gelen hedefleri arasında yer alıyor.

Referanslarımız

Ulusal Savunma tarafından geliştirilen dron-savar sistemleri, kritik önemi haiz pek çok farklı resmi kurumun dron (mini İHA) sistemlerine karşı korunması maksadıyla kullanılıyor. Bu kurumlar arasında çeşitli askeri birlikler de bulunuyor.

 

Ulusal Savunma referansları hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Belgelerimiz ve Sertifikalarımız